13 april 2025 Gebruikers online: 16
Agenda
Bonthuis en Vaartjes

‘Reclamebrochure’ moet aanstormende burgemeester verleiden tot sollicitatie

Geplaatst op: 9 april 2025

Vertrouwenscommissie, (van l naar r): Rudi van Zandwijk, Alberdine Kijk in de Vegte-Floor, Eelko Felix, Alfred Beens, Diederik Hoekman en John Smits met middenin CdK Andries Heidema

Verbindend, betrokken, christelijk: zomaar drie woorden die in wat grotere letters opduiken in de profielschets voor de nieuwe burgemeester. Van de input van inwoners is een woordweb gemaakt. En van die woorden is weer een heel document samengesteld.

Daarin zit niet alleen input van inwoners. “Het is bijna een reclamebrochure voor onze gemeente”, zegt Alfred Beens. Hij voert de zeskoppige vertrouwenscommissie aan, die zich de komende tijd in het diepste geheim buigt over de aanstelling van een nieuwe eerste burger.

Alle fractievoorzitters in de gemeenteraad zitten in de commissie. Alleen voor John Smits van de VVD is dat de tweede keer, voor de anderen is het nieuw. En er is haast bij: nog vóór de zomer willen ze een naam hebben.

Of, beter gezegd: een aanbeveling doen. De sollicitatieprocedure start maandag en duurt drie weken. Daarna maakt de commissaris van de koning een schifting, gaat de vertrouwenscommissie in gesprek met mogelijke kandidaten en uiteindelijk rollen er twee namen uit. Een van die twee wordt door de gemeenteraad aanbevolen bij de minister van Binnenlandse Zaken. Op haar beurt draagt zij die kandidaat voor aan de koning.

Het is de bedoeling dat op 2 juli bekend wordt wie de opvolger van Eddy Bilder wordt. Waar hij of zij aan moet voldoen, is vastgelegd in de profielschets, die de gemeenteraad woensdagavond samen met de commissaris van de koning, Andries Heidema, doorneemt. Ook in het vervolg van de procedure blijft hij vervolgens betrokken.

Kenmerken

De bedoeling is dat de nieuwe burgemeester een schaap met vijf poten is, maar wel een schaap dat stabiel loopt. Zo omschrijft Beens het tijdens de speciale raadsvergadering. Vooraf zegt Eelko Felix al dat het geen Bilder 2.0 moet worden.

“Ongeveer 40 keer het woord vrouw”, zag Diederik Hoekman voorbijkomen. De nieuwe burgemeester moet ‘dienend leiderschap’ laten zien, vult Alberdine Kijk in de Vegte aan. Kortom: “In de profielschets noemen we kenmerken die we echt wel terug willen zien”, vat Rudi van Zandwijk samen.

Nu de profielschets vastgesteld is, kunnen sollicitanten zich melden. Daarvoor hebben ze de tijd tot en met 5 mei.

Gepubliceerd door Klaas Jansen

Reacties zijn gesloten.

Contour